čtvrtek 25. října 2007
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Lubomír Brabec

kytara

Lubomír Brabec (1953) patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. O dva roky později nastoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia posléze dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 obdržel stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu.
Diskografie Lubomíra Brabce obsahuje více než 30 titulů (mj. autorská alba F. Sor, J. S. Bach, F. Tárrega, N. Paganini, A. Vivaldi). Za snímek Rodrigova Concierta de Aranjuez (Panton) byl roku 1986 oceněn "Zlatým štítem" (nejlepší nahrávka roku) a brazilská vláda mu v roce 1989 udělila medaili Heitora Villa-Lobose. Od firmy Supraphon Records obdržel dvě "Zlaté desky" - první v roce 1991 a druhou v roce 1996 za nahrávku Vivaldiho koncertů. V loňském roce obdržel zlatou a platinovou desku společnosti MULTISONIC za nahrávku Vánočních transformací.
Mezi poslední CD Lubomíra Brabce patří společná deska s harfistkou Kateřinou Englichovou Španělské tance E. Granadose a CD 3 quitars - výsledek unikátního projektu spojení klasické, jazzové a rockové kytary, v němž byli jeho parnery Luboš Andršt a Petr Janda.


více infornací naleznete na: www.agentura-pisko.cz
nebo www.paganini-arts.com


Fota z  vystoupení:

... a foto ze zkoušky:


Koncerty KPH podporuje:
Město Žacléř
Keramtech spol. s r.o.
Nadace Český hudební fond
Antonín Krbílek
Restaurace Jan Holub


[ www.kph-zacler.cz 2007 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz
tel.: 774 032 776

adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350