UPOZORNĚNÍ - ZMĚNA TERMÍNU NA:

úterý 2. prosince 2008
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř

Vážení,
omlouváme se za změnu termínu koncertu Panochova kvarteta v Žacléři, ale člověk nejen neporučí (naštěstí) přírodě, ale občas se stane i obětí civilizace (tedy sama sebe). Ve středu nastal v Praze totální kolaps dopravy, Panochovci zůstali uvězněni na cestě a tak do Žacléře nedojeli. Podařilo se však dojednat náhradní termín, a to příští týden v úterý 2. 12. v 19.00 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti. Vzhledem k velikému zájmu jsme přidali další řady, je tedy možno ještě si objednat vstupenky i pro ty, kteří tak nestihli učinit.
Tedy ještě jednou srdečně zveme na koncert jubilejní již čtyřicáté koncertní sezóny Panochova kvarteta (ve stejné sestavě!).
Jiří Jirásek


Panochovo kvarteto

Jiří Panocha - 1. housle
Pavel Zejfart - 2. housle
Miroslav Sehnoutka - viola
Jaroslav Kulhan - violoncello

Program vystoupení: 

F. X. Richter: Smyčcový kvartet C dur op. 5 č.1

Z. Fibich: Smyčcový kvartet G dur op. 11

A. Dvořák: Smyčcový kvartet Es dur op. 51 "Slovanský"


Vstupné: 90,- / 50,-
členové KPH 54,- / 20,-

předprodej v ZUŠ od 19. 11., tel. 499 776 350


Panochovo kvarteto bylo založeno v roce 1968. Soubor za dlouhá léta své aktivity absolvoval přes 2000 koncertů jak doma, tak v zahraničí. Vystoupil a nadále vystupuje na všech světově prestižních pódiích, jako například Londýn Wigmore Hall, New York Carnegie Hall či E.Tully Hall, Amsterodam Concert Gebouw, Vídeň, Řím, Miláno, Brusel, Madrid, Salzburg, Tokyo, Paříž atd. Pravidelně vystupuje na významných festivalech jako např. Edinburg, Salzburg, Kuhmo, Tel Aviv, Dubrovník, Mondsee, Kusatsu atd.

Soubor nahrává pro firmu Supraphon, Teldec a Camerata Tokyo. Natočil přes 60 CD. Jmenujme např. kompletní nahrávku Dvořákova komorního díla (12 CD), nebo nahrávku pro firmu Teldec se světově proslulým klavíristou A. Schiffem, s nímž pravidelně vystupuje na všech významných světových pódiích. Za nahrávky smyčcových kvartetů č. 4 a 6 Bohuslava Martinů získalo kvarteto Grand Prix du disque de lAcademie Charles Cros a za nahrávku kvartetních vět Cypřiše Antonína Dvořáka cenu Midem - Cannes Clasical Aword.

Za dobu svého působení soubor navštívil 26krát USA a Kanadu, 17krát Japonsko, koncertoval téměř po celé Evropě, v Ásii, ale i Austrálii a na Novém Zélandu.

Panochovo kvarteto klade velký důraz na českou hudbu, zvláště na tvorbu Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka. Rozsáhlý repertoár kvarteta zahrnuje mnoho skladeb vídeňských klasiků. Jeho koncertní programy obsahují nejen romantická díla, ale též kompozice 20.století, které vytvořili např. Béla Bartók a Dimitrij Šostakovič. Z řady snímků pro firmu Supraphon patří k nejvýznamnějším nahrávka celého komorního díla Antonína Dvořáka.


další infornace naleznete na: www.supraphon.cz/cs/umelci


Program vystoupení v Žacléři - 28.11.07:

W. A. Mozart: Smyčcový kvartet G dur KV 80 "Lodi"
L. van Beethoven: Smyčcový kvartet F dur op. 135
M. Ravel: Smyčcový kvartet F dur


Foto z vystoupení v Žacléři - 7.12.05:

... a ze zkoušky:


z korespondence:

Vážený a milý pane Jirásku,

věřte, že si opravdu upřímně vážíme Vaší opětovné více než milé nabídky. Pokud jsme se Vám již neokoukali, či spíše neoposlouchali, strašně moc rádi přijedeme kdykoli. Vaše městečko přirostlo k našim srdcím, jako kdyby to bylo naše rodné město. Tentokrát bychom vašim posluchačům moc rádi věnovali naše vystoupení jako dárek, t.zn. bez honoráře. Ušetřené penízky se Vám budou třeba hodit na nějaký další koncert, nebo jiný kulturní počin. Termín koncertu určitě najdeme, i kdyby nebyl!

S upřímnými pozdravy všem

Váš

Jiří Panocha

 (Panochovo kvarteto)


Koncerty KPH podporuje:
Město Žacléř
Keramtech spol. s r.o.
Nadace Český hudební fond
TK OBALY s.r.o.
Antonín Krbílek
Restaurace Jan Holub
Otesánek s.r.o.


[ www.kph-zacler.cz 2008 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz
tel.: 774 032 776

adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350