úterý 29. září 2009
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Jakub Zomer Quartet

Jakub Zomer - klavír
Adam Tvrdý - kytara
Jan Tengler - kontrabas
Jan Linhart - bicí


Jakub Zomer (1979) - klavír, zpěv
absolvent žacléřské ZUŠ, patří dnes k předním a vyhledávaným českým jazzovým pianistům. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde v současné době působí jako profesor. V roce 2002 v duu s Janem Greifonerem na soutěži Junior Jazz získal ocenění za nejlepší kapelu. Prošel skupinami složenými z predních českých i zahraničních hudebníků, například Miriram Bayle quintet, Pragason, Rene Trossman Blues Band, Roman Pokorný Jazz- Fusion Band, se kterým natočil desku Hot Jazz News. V současné době se nejvíce věnuje svému triu a kvartetu, působí také v kapele Day Dream Band Petra Hanzlíka.

Jan Linhart (1975) - bicí
Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - obor bicí nástroje u  prof.Vladimíra Žižky (1998) a druhý hlavní obor klavír u prof. Ladislava Brábka a prof. Jiřího Růžičky (2000).
V současné době je stálým členem The Swings (CD Java Jive a Já bych si rád najal dům), Petr Hanzlík Quintet (CD Day Dream),  Vit Švec Tria (CD Keporkak) a Jan Štolba Quartet. Od roku 2006 pravidelně spolupracuje s Velebandem a v lednu 2008 odehrál sérii koncertů s klavíristou Johnem Serrym. Mimo to se příležitostně účastní celé řady projektů a to nejen v oblasti jazzové hudby (např. s Michelem Montanarem, Emilem Mangelsdorfem, www.band.cz  s Tony Lakatosem ), natáčí scénickou a filmovou hudbu (Želary - 2003, Swingtime - 2006), pravidelně hraje na mezinárodních jazzových festivalech (Frankfurt nad Mohanem, Kišiněv, Hradec Králové, Karlovy Vary, Přerov).
Od roku 2000 vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka hru na klavír a na bicí nástroje.

Jan Tengler (1981) - kontrabas
Jazzu se začal soustavně věnovat v roce 2002, kdy zahájil studium kontrabasu na Konzervatoři Jaroslava Ježka u profesora Jaromíra Honzáka. Na pražské scéně se objevoval nejprve ve studentských a jiných příležitostných formacích. První profesionální angažmá přijal v roce 2005 v kvartetu kytaristy Romana Pokorného, a zároveň se stal členem mladé kapely Work In Progress, která vzbudila pozornost svým kvalitním autorským repertoárem. V roce 2006 mu nabídla spolupráci přední česká jazzová vokalistka Jana Koubková, kterou po následující dva roky doprovázel na festivalových i klubových pódiích.
Jan Tengler doposud spolupracoval s mnoha vokálními i instrumentálními sólisty, např. Johnem Serrym, Walterem Fishbacherem, Ondřejem Pivcem, Štěpánem Markovičem, Olgou Škrancovou, Yvonne Sanchez, Elenou Sonnenshine a mnoha jinými, vystupoval jako host SOČRu a Sukova komorního orchestru. V roce 2008 natočil s houslistou a skladatelem Tomášem Machem CD "Al' Argentino" a s Janou Koubkovou CD "Jazzfest 08' - Live Polička". Současně vyučuje v ZUŠ Štefánikova a v ZUŠ Jana Hanuše v Praze.

Adam Tvrdý - kytara
Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, hraje na akustickou i elektrickou kytaru. Po ukončení studií přesídlil do USA, kde působil na scéně v New Yorku. Tam spolupracoval s basisty Essiet Essetiem, Jason Fraticellim, David Phillipsem, panistou Johnem Serrym, bubeníkem Tony Morenem a mnoha dalšími.
Od roku 2005 žije v Praze a věnuje se skladatelské, aražérské i pedagogické činnosti.


Foto z vystoupení v Žacléři - 29.9.09:

   

   

... a ze zkoušky:

   


Koncerty KPH podporuje:
Město Žacléř
Nadace Český hudební fond
TK OBALY s.r.o.
Antonín Krbílek
Restaurace Jan Holub
Otesánek s.r.o.
Noviny LT - Inzertní týdeník


[ www.kph-zacler.cz 2009-10 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz
tel.: 774 032 776

adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350