3. listopadu 2010
sál ZUŠ Žacléř


Andrea Kalivodová
- mezzosoprán
a

Kristina Kasíková
- klavír


Program: 

G. Mahler, A. M. Schindler-Mahler, F. Chopin,
G. Bizet, P. I. Čajkovskij, G. Verdi.


Andrea Kalivodová - sólistka Státní opery Praha

Přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová vystudovala konzervatoř v Brně a hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze. Ve Vídni absolvovala stáž na Universität für Musik und Darstellende Kunst a zúčastnila se tam také mezinárodních mistrovských kurzů. Na základě 1. ceny nadace Emy Destinové v Londýně koncertovala v Covent Garden. Vystupovala se sólistou Metropolitní opery Leo Nuccim, na galakoncertu ke vstupu České republiky do EU ve vídeňském Konzerthuasu a dalších významných akcích.

Za svou dosavadní pěveckou kariéru se Andrea Kalivodová setkala s řadou předních českých i světových dirigentů (František Preisler, Leoš Svárovský, Jan Chalupecký, Vladimír Válek, Petr Vronský, Hilary Griffiths, Fabio Luisi, Enrico Dovico, John Keenan, Heiko Mathias Förster, Kaspar Zehnder a další), se kterými vždy s radostí spolupracovala.

Od roku 2002 vystupuje ve Státní opeře Praha a od roku 2003 zde působí jako sólistka. Zatím poslední rolí, kterou na své domovské scéně Andrea Kalivodová nastudovala, je poetická Dulcinea (režie Jiří Nekvasil, dirigent Heiko Mathias Förster). V dubnu 2008 se představila v roli Carmen v monumentálním provedení této slavné opery G. Bizeta v O2 Aréně v Praze. V tomto jedinečném nastudování Carmen vystoupila i v dalších městech Evropy (například v Budapešti, Mannheimu, Freiburgu).

V červenci 2009 vystupovala na otáčivém jevišti v Českém Krumlově v opeře Rusalka v roli Ježibaby. Inscenace vznikla pod režijním vedením Josefa Průdka, taktovky se ujal dirigent Metropolitní opery New York John Keenan. Andrea Kalivodová se také věnuje písňové tvorbě, v současné době vystupuje v pořadu Alma Mahler, její život a písně společně s klavíristkou Kristinou Kasíkovou a Valérií Zawadskou, která čte z autobiografie Almy Mahler. Andrea Kalivodová zavítala i do světa operety. V Hudebním divadle v Karlíně hostuje v nejslavnější operetě Oskara Nedbala, Polské krvi, v roli operní subrety Wandy. V rámci své koncertní činnosti absolvuje Andrea Kalivodová vystoupení po celé Evropě, Americe, Japonsku a dalších zemích.

Další infornace naleznete na: www.kalivodova.cz


Kasíková Kristina - klavír

Narodila se v roce 1979 v Opavě. Na klavír hraje od sedmi let, kdy začala navštěvovat hudební školu Václava Kálika v Opavě a studovala zde nejprve pod vedením Dany Peškové a později Mgr. Oriany Šenfeldové. V tomto období získala několik ocenění na soutěžích hudebních škol.

V roce 1994 byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde studovala pod vedením Mgr. Moniky Tugendliebové. Zde se začala intenzivněji věnovat komorní hře v duu a triu. Zúčastnila se soutěží komorních souborů ve Vidnavě, kde obdržela 1. a dvakrát 2. cenu, jakož i Duškovy soutěže v Praze, kde získala 2. cenu. Jako sólistka dosáhla největšího úspěchu na mezinárodní klavírní soutěži O cenu Beethovenova Hradce v roce 1999, kde získala titul laureáta. Poté opakovaně vystupovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Za vynikající studijní výsledky jí bylo poskytnuto stipendium Českého hudebního fondu. V roce 2005 úspěšně ukončila studia na Akademii múzických umění v Praze u našeho předního pianisty a pedagoga profesora Ivana Klánského. Od roku 2005 pedagogicky působí na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Kristina Kasíková pravidelně natáčí pro Český rozhlas. Vystupuje jako sólistka i v komorních souborech. V roce 2004 vyšel její společný kompaktní disk s klavíristou Martinem Kasíkem ? kompletní nahrávka Dvořákových Slovanských tanců. Tento projekt byl s velkým úspěchem proveden také koncertně nejen v České republice, ale i ve Španělsku, Švýcarsku a Německu.


Koncerty KPH podporuje:
Město Žacléř
Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o.,
Antonín Krbílek,
MAARA&CO s.r.o.,
Otesánek s.r.o.
Noviny LT - inzertní týdeník


[ www.kph-zacler.cz 2011  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350