20. října 2011
sál ZUŠ Žacléř


Bohumír Stehlík
klavír


Program:

F. Chopin:
Balada g moll, no. 1, op. 23

C. Franck:
Preludium, Chorál a Fuga

F. Chopin:
Sonáta b moll, no. 2, op. 58
Crave - Doppio movimento
Scherzo
Marche funébre: Lento
Finale: Presto

F. Chopin:
Balada F dur, no. 2, op. 38


Bohumír Stehlík (1990) získal základní hudební vzdělání na Hudební škole Hlavního města Prahy u prof. Jana Tůmy a dále na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením u Mgr. Iriny Kondratěnko, kde se mu dostalo neuvěřitelné pozornosti nejen v oblasti hudby. Od roku 2010 studoval Bohumír na Hudební Akademii Múzických Umění v Praze u Doc. Františka Malého. Okolnosti přehodili životní výhybku a dovedli ho až na jednu z nejprestižnějších skandinávských hudebních akademií - od roku 2011 studuje na zámku Edsberg v rámci Královské Hudební Akademie ve Stockholmu. Jeho profesorem se stal přední švédský klavírista Mats Widlund.

Během miných let získal Bohumír titul laureáta v mnoha národních i mezinárodních sólových soutěžích i soutěžích hudebních souborů, (např. Virtuosi per Musica di Pianoforte - 1. cena, Concertino Praga - 1. cena, atd.).

Je také absolventem mistrovských kurzů po celé Evropě u renomovaných klavíristů (např. Jiří Hlinka - Norsko, Eva Poblocska - Polsko, Martin Roscoe - Velká Británie, Daniel Blumenthal - USA/Francie a další. Rovněž v oblasti komorní hry se mu dostalo vynikající péče od Jana Voglera, Karen Gomyo, Miry Wang, Roberta Chena či Daniela Schnydera. Účastnil se rovněž evropských hudebních festivalů jak ve své vlasti, tak i za hranicemi (Moritzburg Festival, Dvořákova hudební Nelahozeves, ICMF Stavanger aj.). Díky koncertní i soutěžní praxi s mnoha rozličnými nástroji je Bohumír zkušeným komorním hráčem a také hráčem melodramu.

K dalším dovednostem patří hra na cemballo díky pětileté praxi v divadle a hraní v orchestrech. Bohumír také studoval dirigování pod vedením dirigenta a skladatele Jiřího Smutného. Je rovněž členem Pianosociety - sdružení klavíristů z celého světa. Avšak největší z Bohumírových hudebních koníčků jsou varhany. Tomuto nástroji věnuje zejména v poslední době velmi mnoho z volného času.


Další infornace naleznete na:

www.stehlik.yc.cz

www.pianosociety.com

http://cs-cz.facebook.com


Foto z přípravy na vystoupení v Žacléři - 20.10.11:


Koncerty KPH podporuje:
Město Žacléř
Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o.,
Antonín Krbílek,
Otesánek s.r.o.


[ www.kph-zacler.cz 2012 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350