... z archívu 2012-13:

středa 9. ledna 2013
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Anna Trahová
soprán
a

Luboš Skala
baryton
a

Miroslav Sekera
klavír


Program vystoupení:
- - -

B. Martinů:
Nové Slovenské písně
"Od Oravy dažď ide"
"Sedmdesat sukien mala"
- - -

R. Schumann:
Liederkreis
Op. 39: "VI. Schöne Fremde Myrthen"
Op. 25: "Du bist wie eine Blume"
- - -

P. I. Čajkovskij:
6 Romancí
Op. 38, No. 4: "O jesli by ty mogla"
- - -

G. Puccini:
z opery Gianni Schicchi
Árie Lauretty: "O mio babbino caro"
- - -

S. Rachmaninov:
z opery Aleko
Cavatina Aleka
- - -

G. Rossini:
z opery Lazebník sevillský
Cavatina Rosiny "Una voce poco fa"
- - -

F. Chopin:
Nocturno cis moll, op. Posthumní
- - -

B. Smetana:
z opery Braniboři v Čechách
Árie Voka: "Jen jediná mé ženy krásná tvář"
- - -

A. Dvořák:
z opery Jakobín
Duet: "My cizinou jsme bloudili"
- - -

A. Dvořák:
z opery Rusalka
Árie Rusalky: "Měsíčku na nebi hlubokém"
- - -

B. Smetana:
"Na břehu mořském"
- - -

W. A. Mozart:
z opery Kouzelná flétna
Árie Papagena: "Ein Mädchen oder Weibchen"
Duet Papageny a Papagena: "Pa-pa-pa"
- - -


Anna Trahová studovala na Gymnáziu J. Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě prof. J. Smolákové - Svolinské a v roce 2006 absolvovala JAMU v Brně. V letech 2004 - 2005 absolvovala zahraniční stáž v Německu na Hochschule für Musik F. Liszt Weimar. V současné době se zdokonaluje ve třídě prof. Magdaleny Hajóssyové.

Na Šternberské pěvecké soutěži ve Šternberku u Olomouce získala v roce 2000 2. cenu, v pražském kole se stala absolutní vítězkou své kategorie.

Spolupracuje s Lucemburskou vládou, se Společností Jarmily Novotné, s Nadací J. B. Foerstera a opakovaně s předními českými a zahraničními festivaly (Pražské Jaro, Janáčkův Máj, Janáčkovy Hukvaldy, Festival Mahler Jihlava, Festival melodramu Praha, Mladé pódium, Mito Settembre Musica Milano aj.). Vystupovala s Filharmonií B. Martinů Zlín, Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice, pravidelně vystupuje s Komorním orchestrem Quattro, I. Venyšem a dir. M. Štilcem, se kterými v letech 2008, 2009, 2010 a 2011 absolvovala desítky koncertů po celé ČR, houslovým Duem Eco /Pavla a Eva Franců/, Martinem Kasíkem, Josefem Zedníkem a Veronikou Hajnovou v projektu Leoš Janáček: Zápisník zmizelého, Moravským klavírním triem nebo varhanicí Ivanou Michalovičovou na koncertech po celé České republice i zahraničí /Itálie, Německo/.

 

 

  

 


Luboš Skala studoval sólový zpěv na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze, kde absolvoval pod vedením prof. Jaroslava Mrázka. Zde se také věnoval hře na pozoun a klavír. V letech 2011/2012 absolvoval zahraniční stáž na Conservatoriu Maastricht v Maastrichtu u prof. Franse Kokkelmanse. V roce 2012 absolvoval magisterské studium na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru klasický zpěv pod vedením sólisty Romana Janála. Své pěvecké znalosti dále zdokonaloval na mistrovských kurzech v Česku, Německu, Rakousku a Holandsku.

S úspěchem se zúčastnil také několika pěveckých soutěží, kde získal mnohá ocenění (např. Soutěž Bohuslava Martinů, Mezinárodní pěvecká soutěž Verfemte Musik ve Schwerinu, Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech). Ztvárnil také již několik operních rolí, jako například Antonio (Mozart: Figarova svatba), Impresario (Donizetti: Poprask v opeře), Julius Caesar (Händel: Julius Caesar). V roce 2009 se také představil v několika menších rolích ve Státní opeře Praha (B. Britten: Smrt v Benátkách).

V rámci své umělecké činnosti spolupracoval s řadou dirigentů (Ondřej Kukal, František Drs, František Babický, David Švec, Jiří Knotte, Tomáš Brauner, Marek Štilec, Pavel Baxa, Lukáš Vasilek) a významných hudebních těles (Pražská komorní filharmonie, Karlovarský symfonický orchestr, Český komorní orchestr, Severočeská filharmonie Teplice a další).

Od roku 2004 pravidelně natáčí pro Český rozhlas.

 

 


Miroslav Sekera patří k výrazným osobnostem naší mladé klavírní generace. Jeho hra se vyznačuje smyslem pro barvu a jedinečností projevu.

V roce 2002 se stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí (soutěž F. Chopina v Mariánských Lázních, soutěž HAMU (Stipendium firmy YAMAHA),  mezinárodní soutěž v Gaillardu ve Francii).

Hře na klavír se věnuje od tří let, kdy jeho nevšední talent objevila vynikající pedagožka profesorka Zdena Janžurová. Současně s klavírem započal studium hry na housle. Díky své všestrannosti byl vybrán do role malého Mozarta v oskarovém filmu "Amadeus" režiséra Miloše Formana. Hře na oba nástroje se věnoval až do svého přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se rozhodl pouze pro studium hry na klavír u prof. Evy Boguniové). Po celou dobu též navštěvoval třídu prof. Martina Ballýho. Dále pokračoval na Hudební fakultě AMU v Praze u docenta Miroslava Langera. Studium dokončil v roce 1999 jako nejúspěšnější student.

V roce 2006 mu bylo vydáno sólové CD firmou Multisonic za podpory Nadace Českého  hudebního fondu. Pro soudobého bostonského hudebního skladatele Josepha Summera nahrál v USA dvě CD,  které vydala nahrávací společnost Albany records.

Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem.  Koncertuje v České republice i v zahraničí.

 

 

 


Koncerty KPH podporuje:
Město Žacléř
Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o.,
Antonín Krbílek,
MAARA&CO s.r.o.,
Otesánek s.r.o.
Noviny LT - inzertní týdeník

- - -
Mediálním partnerem 12. koncertní sezóny:
Český rozhlas Hradec Králové


[ www.kph-zacler.cz 2013  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350