... z archívu 2013-14:

čtvrtek 17. října 2013
v 19.00 hodin v sále ZUŠ Žacléř


Belfiato Quintet

Oto Reiprich - flétna
Jan Souček - hoboj
Jiří Javůrek - klarinet
Kateřina Javůrková - lesní roh
Ondřej Šindelář - fagot

Program vystoupení:

Antonín Rejcha:
Kvintet Es-dur
Lento. Allegro moderato
Scherzo. Allegro
Andante grazioso
Finale. Allegro molto
- - -

Henri Tomasi:
Pět tanců
Venkovský tanec
Světský tanec
Posvátný tanec
Obřadní tanec
Válečný tanec
- - -

- - - přestávka - - -

Paul Taffanel:
Kvintet g-moll
Allegro con moto
Andante
Vivace
- - -


Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 ze studentů Pražské konzervatoře a hudebních tříd Gymnázia Jana Nerudy v Praze, nyní studentů AMU v Praze. Kvinteto vedl pedagog Pražské konzervatoře Ondřej Roskovec, nyní soubor spolupracuje například s prof. Štěpánem Koutníkem (AMU Praha) a Gottfriedem Pokornym (Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni).

V r. 2010 získal 1. cenu na soutěži Antonína Rejchy v rakouském Payerbachu a o rok později 3. cenu na mezinárodní soutěži dechových kvintetů 6th Henri Tomasi Competition v Marseille (Francie), ze které si také odnesl speciální cenu za nejlépe provedenou skladbu Cinq danse Sacree et Profane od Henriho Tomasiho.

Soubor vystupuje v Čechách i v zahraničí, loni se představil v koncertní sezoně České filharmonie a Českého spolku pro komorní hudbu a také v komorním cyklu Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK a Pražské komorní filharmonie. Spolupracoval s Českou televizí i s Českým rozhlasem a společně vystoupil s Aflattus Quintet nebo se světoznámou mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Pravidelně se zúčastňuje prestižních mezinárodních mistrovských kurzů (Česko-francouzská letní hudební akademie v Telči, kurzy ve Výmaru, mezinárodní letní akademie ISA pragwienbudapest apod.), byli zváni ke spolupráci se studentskými tělesy (např. Gustav Mahler Jugend Orchestra, European Union Youth Orchestra, Junges Klangforum Mitte Europa, CEI Youth Orchestra). 

 

Oto Reiprich (flétna) je absolvent Pražské konzervatoře (prof. Mgr. Roman Novotný). Uspěl v několika soutěžích (soutěž českých konzervatoří v Ostravě, Vidnava) a zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Payerbachu a Fissu. V rámci programu ERASMUS absolvoval roční stáž na Universitat fur Musik und Darstellende Kunst Wien. V současnosti studuje na AMU v Praze ve třídě Doc. Radomíra Pivody. Je členem Pražské komorní filharmonie. Spolupracuje s Baborák Ensemble a orchestrem Berg. Od roku 2011 je hostujícím prvním flétnistou v České filharmonii.

Jan Souček (hoboj) absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě F.X. Thuriho a AMU v Praze u Jany Brožkové, v současné době studuje v doktorandském programu na AMU v Praze. Absolvoval stáž na konzervatoři ve francouzském Lyonu a mistrovské kursy u M. Bourgua, H. Schellenbergera a S. Schilliho. Je laureátem Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2008 (3. cena), vítěz mezinárodní akademické soutěže v polské Lodži (2005) a semifinalista mezinárodních soutěží v japonské Karuizawě (2006) a v Ženevě (2010). Byl členem orchestru mladých Gustava Mahlera a nyní je členem Pražské komorní filharmonie. V komorní oblasti spolupracuje s klavíristkou Miloslavou Machovou a působí v dechovém triu Arundo.

 

Jiří Javůrek (klarinet) je absolventem hudebního Gymnázia Jana Nerudy v Praze ve třídě Milana Poláka. V současné době studuje na AMU v Praze pod vedením prof. Jiřího Hlaváče a Vlastimila Mareše. Úspěšně se zúčastnil několika soutěží (Concertino Prague, Concerto Bohemia, Mezinárodní soutěž ve slovinském Kršku) a mistrovských kurzů doma i v zahraničí (Clarimania 2011, Česko-francouzská akademie v Telči, Sommerkurse in St. Paul a ISA Payerbach). Spolupracoval se studentskými orchestry (CEI Youth Orchestra, Český studentský orchestr, Filharmonie Mladých Praha), nyní je členem Karlovarského symfonického orchestru. Věnuje se i soudobé hudbě (projekt FLOEX, který získal v minulém roce ocenění akademie populární hudby Anděl a v roce 2012 nominace na ceny Apollo a Vinyl roku).

Kateřina Javůrková (lesní roh) absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Bedřicha Tylšara a nyní studuje na AMU v Praze u Zdeňka Divokého a Radka Baboráka. Je vítězkou mezinárodních soutěží (např. Mezinárodní žesťová soutěž v Brně - 1. cena v r. 2005, 2009, 2011, 1. místo na mezinárodní soutěži ?Federico II di Svevia? v Itálii - 2009, absolutní vítěz Mezinárodní interpretační soutěže lesního rohu v rámci festivalu Moravský podzim - 2011, 1. cena a titul laureáta mezinárodní soutěži Pražské Jaro 2013 atd.). Sólově vystupovala s Pražskou komorní filharmonií a s Komorním orchestrem pražských symfoniků. Spolupracuje s předními tělesy (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pražský komorní orchestr, je členkou Pražské komorní filharmonie.

 

Ondřej Šindelář (fagot) vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídách Jiřího Formáčka a MgA. Ondřeje Roskovce. Absolvoval na AMU v Praze u prof. Františka Hermana a Jiřího Seidla. Nyní je studentem Ostravské univerzity po vedením MgA. Martina Petráka. Získal mnoho ocenění v mezinárodních soutěžích - 2001 - 2. cena na soutěži ZUŠ v Uničově, 2006 - 1. cena a cena absolutního vítěze na soutěži konzervatoří v Ostravě, 2006 - cena a stipendium společnosti Yamaha Music Foundation, 2008 - 3. cena na Mezinárodní soutěži fagotistů a hobojistů v Polské Łodzi, 2009 - na soutěži Pražského Jara cena Olega Podgorného, 2010 laureát Rossiniho soutěže v italském Pesaru. Byl členem orchestrální akademie Pražské komorní filharmonie (PKF) a nyní je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR).


Foto z vystoupení v Žacléři - 17.10.13:


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o., Noviny LT - Inzertní týdeník
- - -
Pro 12. a 13. koncertní sezónu se stal mediálním partnerem:
Český rozhlas Hradec Králové


[ www.kph-zacler.cz 2013  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350