... z archívu 2013-14:

středa 6. listopadu 2013
v 19.00 hodin v sále ZUŠ Žacléř


Irina Kondratěnko
Klavírní recitál

Dlouho očekávaný sólový recitál fenomenální klavíristky.

Program vystoupení: 

J. S. Bach - A. Marcello:
Concerto d - moll BWV974
Allegro moderato
Adagio
Allegro
- - - 

J. S. Bach - G. Ph. Telemann:
Concerto g moll BWV 985
Allegro moderato
Adagio
Allegro
- - - 

 J. S. Bach - F. Busoni:
Chaccone d moll BWV 1004
- - -

- - - přestávka - - -
- - -

J. S. Bach - A. Nemerovsky:
Toccata a fuga d moll
- - -

C. Franck:
Preludium, choral a fuga
- - -


Irina Kondratěnko pochází z Lotyšska, ale již dlouhodobě působí v České republice. Je osobností mimořádně všestrannou. Vystupuje jako sólistka i s řadou našich i zahraničních orchestrů ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Belgii, Rakousku, Argentině, Brazílii, Taiwanu, Japonsku, atd. Navíc jí známe jako uměleckou partnerku takových osobností, jako jsou José Cura, Marina Domašenko, Anda-Louse Bogza, Sharon Kam, Josef Suk, Ludmila Peterková, Dana Burešová atd.

Kromě své koncertní činnosti se profesorka Irina Kondratěnko intenzivně věnuje pedagogické práci, za kterou sklízí u nás i v zahraničí mimořádné úspěchy. Její žáci pravidelně získávají první místa na mezinárodních soutěžích po celé Evropě i v USA (za poslední akademický rok to bylo více než 50 prvních cen a absolutních vítězství v různých kategoriích, speciálních cen a ocenění nejlepšího pedagoga). Jako profesorka klavíru je zvána ke spolupráci na Mezinárodní Akademii komorní hudby i jako členka porot národních i mezinárodních klavírních soutěží, spolupracuje také s mladými adepty klavírního umění v rámci mistrovských kurzů u nás i v zahraničí. V současné době rovněž rozšířila své aktivity na pozici umělecké ředitelky festivalu "Krumlovské recitály", který probíhá každoročně na podzim v Českém Krumlově.

Je laureátkou národnich a mezinárodních soutěží, nositelkou Evropské Ceny Gustava Mahlera, Ceny zahraničního tisku a řady významných pedagogických ocenění. Byla vyhlášena "Ženou roku" v oblasti umění a kultury.

V oblasti komorní hudby vydala již mnoho CD s řadou významných umělců, v současné době připravuje s houslistkou Janou Vonáškovou - Novákovou kompletní vydání Sonát pro housle a klavír J. Brahmse pro vydavatelství Supraphon. Vydala i sólové CD "Návraty" (Čajkovskij, Borodin, Musorgskij) a nyní představuje své nové sólové album "Cesta" (J.S. Bach, C. Franck).

 


Foto z vystoupení v Žacléři - 6.11.13:


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o., Noviny LT - Inzertní týdeník
- - -
Pro 12. a 13. koncertní sezónu se stal mediálním partnerem:
Český rozhlas Hradec Králové


[ www.kph-zacler.cz 2013  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350