Premiový koncert 13. sezóny:

středa 4. června 2014
v 19.00 hodin v sále ZUŠ Žacléř


Dede Priest
(USA - zpěv)
a
Marcel Flemr Band
Marcel Flemr - kytara,
Jakub Zomer - hammond,
Martin Kopřiva - bicí


Dede Priest (USA) vyrůstala v Dallasu (Texas) a už jako malá holčička zpívala cokoliv slyšela. Nejvíce formovalo její talent blues. Hrála i na housle, ale bylo vždy jasné, že její hlas je hlavní nástroj. Později se přestěhovala do Austinu v Texasu, kde získala titul v oboru filosofie, ale následovala hlas svého srdce - věnovala se hudbě. Začala zpívat profesionálně a na pódiu spolupracovala s mnohými velikány jako jsou Clarence Gatemouth Brown (kytarista), Leon Russell (zpěvák, pianista, kytarista, baskytarista a hudební skladatel ), Tommy Shannon (baskytarista), a Harry Belafonte (zpěvák , který přinesl do Ameriky karibský styl kalypso).

Dede nelze zařadit - mísí různé prvky a styly - jazz, blues, soul, funk, gospel apod. Její živé i studiové nahrávky jsou kritikou velmi ceněny. Vystupuje na pódiích v USA i na prestižních festivalech po celé Evropě (Holandsko, Německo, Rakousko, Belgie, Dánsko, Lucembursko, Francie, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Švýcarsko, Polsko atd.).

V červnu Dede Priest zavítá i do České republiky, kde uskuteční sérii šesti vystoupení. Kromě Prahy ji přivítáme i v Žacléři. Po celé české turné ji bude doprovázet nám již známé špičkové jazzové trio Marcel Flemr Band (Marcel Flemr - kytara, Jakub Zomer - hammond, Martin Kopřiva - bicí).

Více info o triu Marcel Flemr Band naleznete zde

Více info o Dede Priest - stránky: www.dedepriest.com a video ukázka: youtube


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o., Noviny LT - Inzertní týdeník
- - -
Pro 12. a 13. koncertní sezónu se stal mediálním partnerem:
Český rozhlas Hradec Králové


[ www.kph-zacler.cz 2014  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350