středa 17. září 2014
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Karolína Berková
mezzosoprán
a
Kateřina Englichová
harfa


Program vystoupení: 

Petr Eben:
Písně k loutně
- - -
Luboš Sluka:
Suita in modo classico pro harfu sólo
- - -
Jiří Teml:
Sapientia III. pro mezzosprán a harfu
- - -
Antonín Dvořák:
Biblické písně (1,4,5,10)

- - - přestávka - - -

Bohuslav Martinů:
Písničky na jednu stránku
- - -
Antonín Dvořák:
3 Písně milostné
- - -
Leoš Janáček:
Moravská lidová poezie v písních (výběr)
- - -


Karolína Bubleová - Berková absolvovala Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. René Tučka. Italský kulturní institut jí udělil stipendium pro pěveckou stáž na Conservatorio di Giuseppe Verdi v italském Miláně (prof. Stelia Doz, prof. Sonia Turchetta).

Je vítězkou Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové a laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Od roku 2002 se pravidelně objevuje na scéně Národního divadla v Praze.

Spolupracuje s významnými orchestry i komorními soubory (Ensemble Calliopée - Francie, Berliner Symphoniker, SOČR, Česká filharmonie, orchestr Berg, Juventus collegium FOK apod.). Vystoupila v Belgii, Francii, Německu, Lucembursku, Španělsku, Švédsku, Itálii, na Maltě, v Izraeli, Japonsku atd.

Jako všestranná interpretka je často zvána k nahrávání desek, vyšlo jí i sólové album Liriche.

Věnuje se i pedagogické činnosti na New York University in Prague, pracuje i s nejmenšími dětmi v soukromé mateřské školce.

Další info: www.berkova.cz

 


Kateřina Englichová

patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Absolvovala Konzervatoř v Praze (prof. Libuše Váchalová) a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově Institutu ve Filadelfii (prof. Marilyn Costello).

Je držitelkou prvních cen z mnoha světových soutěží (Pro Musicis Award, Concerto Soloists ? USA, TIM Int. Competition - Irálie, E. Herbert-Hobin Harp Competition, Vienna Music Competition, Young Artist´s International Competition Texas, Cena Českého rozhlasu ad. Obdržela také Cenu Komorního spolku při České filharmonii za přínos v komorní hudbě.

Vystupuje po celé Evropě, Gruzii, Severní Americe, Japonsku, Hongkongu a Novém Zélandu. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall. Spolupracovala s významnými umělci a soubory (Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet, Mstislav Rostropovič, Eugenie Zukerman, Michael Kofler, Robert Davidovici, Carol Wincenc, Robert Stallman ad.) i orchestry (Filadelfský symfonický orchestr, San Francisco Chamber Orchestra, s Hongkongský komorní orchestr, Budapešťský symfonický orchestr, Česká filharmonie, Brněnská filharmonie, Georg Solti komorní orchestr, s Český komorní orchestr,  Talichův komorní orchestr, Komorní orchestr Pavla Haase ad.
Zúčastnila se prestižních festivalů ? Tanglewood, Tucson Music Festival (USA), Red Sea Festival (Izrael), Pacific Music festival (Japonsko), Pražské jaro, Pražský podzim, Marnach (Lucembursko), Carintischer Sommer (Rakousko), Sarajevská zima (Bosna) ad.
Vedla master class v USA, Kanadě, Hongkongu, Itálii a Lucembursku, je profesorkou na New York University (NYU) v Praze a na hudebním gymnáziu Jana Nerudy.
Podílela se již na více než 30 CD nahrávkách (např. Supraphon, Harmonia Mundi, New World Record USA, Exton Japan aj.).
Je také často zvána jako porotkyně v mezinárodních soutěžích.

Další info: www.englichova.cz


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o.
- - -
Pro 14. koncertní sezónu se stal mediálním partnerem:
Český rozhlas Hradec Králové

[ www.kph-zacler.cz 2014 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350