Premiový koncert 14. sezóny:

středa 3. června 2015
v 19.00 hodin v sále ZUŠ Žacléř


"Pocta Ray Charlesovi"

Blues Bond
a hosté

Jakub Zomer (hammond, zpěv) si se svými kolegy z kapely Blues Bond
(Jan Kořínek - keyboard, Martin Kopřiva - bicí)
přiveze hosty:
Bharata Rajnošek - trubka, saxofon, Jan Pospíšil - saxofon
a František Kop - saxofon.

Vokální doprovod zajistí pěvecký soubor Little Wings
(soubor ZUŠ Žacléř, pod vedením Evžena Zomera)

Večer bude věnován písním z repertoáru legendárního zpěváka,
klavíristy a skladatele Ray Charlese.


Jakub Zomer, absolvent žacléřské ZUŠ a Konzervatoře J. Ježka v Praze, kde je v současné době profesorem, je vyhledávaným jazzovým a bluesovým klávesistou a špičkovým hráčem na hammondy. Krom vlastní kapely Blues Bond spolupracuje s mnohými skupinami a hudebníky, výjimkou nejsou ani mezinárodní spolupráce s hudebníky z celého světa (např. Miriam Bayle Quintet, Pragasón, Rene Trossman Blues Band, Roman Pokorný Fusion Band, Viviente, Blues Band Tonyho Smrčky, Juwana Jenkins, Yvonne Sanchez, Marcel Flemr, Charlie Slavík, Steve Walsh, Dede Priest atd.), je zván ke spolupráci v nahrávacích studiích (naposledy např. v USA). Jeho repertoár je postaven z nejkrásnějších písní z oblasti jazzu, blues a bossanovy. Slyšet můžete písně Cheta Bakera, Nat King Colea či Franka Sinatry, ale také bluesových mistrů jako jsou Charles Brown, B. B. King či Ray Charles.

Martin Kopřiva, absolvent Konzervatoře J. Ježka, je jedním z nejžádanějších bubeníků pražské scény. Nejen pro svou univerzálnost, ale zejméne pro obrovské nasazení, se kterým hraje. Spolupracoval s mnohými kapelami a muzikanty jako Vítkovo kvarteto, Veteráni studené války, Eclipse, Jan Kořínek and Groove, Med von Medway, Roman Pokorný, Lanugo, T4 či Blues Bond.

Jan Kořínek je zakladatelem, srdcem, duší a mozkem kapely Groove. Před lety na jazzovou scénu vstoupil jako basista, dnes hraje výhradně na varhany. V minulosti naplánoval a zrealizoval mnoha zahraničním bluesovým hvězdám turné v Evropě, se kterými si také zahrál (Lorenzo Thompson, Eb Davis, Sharon Lewis, Charlie Sawyer a další). Sám byl také hostem vybraných zahraničních skupin (například The Kinsey Report, Sharon Jones and The Dap Kings) a charakteristický zvuk jeho varhan se objevil na mnoha současných bluesových, jazzových a soul-jazzových nahrávkách.

Bharata Rajnošek, absolvent Konzervatoře Jaroslava ježka a kurzu Berklee College of Music v Bostonu, je multiinstrumentalista, hraje na saxofony, trubku, flétnu, trombón a klávesové nástroje. Spolupracuje s mnoha kapelami (Švihadlo, Pavel Richter Band, Jazz Heads, Marek Šmaus Kvartet, Dubonet, Tandem plus, Agon Orchestra, Rajnošek Band, Vesna Caceres a Ánima, Ataréz, Latin Wave, Fresh Uncles, Big Band Felixe Slováčka, Big Band Českého rozhlasu, Golden Bigband Praha). Je autorem scénické hudby, spoluautorem opery a také je lektorem Prázdninových rockových kurzů.

František Kop, absolvent Konzervatoře J. Ježka, založil, je členem či spolupracuje s předními jazzovými skupinami a big bandy i hudebníky (Naima, E. Viklický, skupina Hany Hegerové, Binder - Konrád Blues Band, Agon, mezinárodní EBU Big band, Monkey Business, J.A.R., J. Newman, L. Blackbourn, F. Wesley atd.). Absolvoval řadu vystoupení v Německu, USA, Kanadě, Jordánsku, podílel se i na řadě CD i nahrál vlastní projekty, je vyhledávaným studiovým hráčem, vyučoval také na Konzervatoři J. Ježka, angažoval se v České jazzové společnosti, kde byl i presidentem, V současnosti působí především se svým souborem František Kop Quartet, pro který vytváří většinu repertoáru.

Jan Pospíšil studuje konzervatoř Jaroslava Ježka u Bharaty Rajnoška. Inspirují ho Art Pepper, Kenny Garrett, Kirk Whalum, Stan Getz, Johnny Dodds, Leon Roppol, Bix Biderbecke, Michael Jackson, Eart Wind and Fire a další, tedy žánry jako jazz dvacátých až dnešních let, funk, soul i pop. Působí v seskupeních jako Originální Pražský Synkopický Orchestr, Fůze Kněze, Zion Squad atd.

Vokální doprovod zajistí pěvecký soubor Základní umělecké školy Žacléř Little Wings, který pracuje pod vedením Evžena Zomera.


Foto z vystoupení v uskupení Marcel Flemr Band v Žacléři - 25.9.13:


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o., Noviny LT - Inzertní týdeník
- - -

Sponzoři koncertu:

manželé Bednaříkovi
a Žacléřská prádelna
- - -

Mediální partner 14. koncertní sezóny:
Český rozhlas Hradec Králové


[ www.kph-zacler.cz 2015  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350