středa 25. listopadu 2015
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Bohuslav Matoušek
housle
a
Petr Saidl
kytara


Program vystoupení: 

Georg Friedrich Händel:
Sonata A dur HWV 372
Adagio, Allegro, Largo, Allegro
- - -
Johann Sebastian Bach:
Gavotta E dur pro housle sólo
- - -
Arcangelo Corelli:
Sonata č. 1 op. 5
Grave, Allegro, Allegro, Adagio, Allegro
- - -
Manuel de Falla:
La vida bréve

- - - přestávka - - -

Niccolo Paganini:
Sonata concertata č. 2
Allegro spiritoso, Adagio assai Espressivo, Rondeau
- - -
Manuel de Falla:
Suite Populaire Espagňole
El paňo Moruno, Asturiana, Cancion,
- - -
Augustin Barrios:
Caazapa
Choro da Saudade
kytara sólo
- - -
Astor Piazzolla:
Histoire du Tango
Café 1930,
Night-club 1960
- - -


Bohuslav Matoušek (1949, Havlíčkův Brod),
je významný představitel současného českého houslového umění, který na sebe upozornil již v dětství četnými vítězstvími v mnoha národních soutěžích. V letech 1967-1972 studoval na pražské Akademii múzických umění ve třídách J. Pekelského a V. Snítila  a ve Švýcarsku u W.Schneiderhana a N.Milsteina. V roce 1977-1980 byl pozván jako sólista a koncertní mistr do Japonska k tokijskému Yomiuri Nippon Symphony Orchestra, kde provedl pod taktovkou významných světových dirigentů (Celibidache, Masur, Mehta, Bernstein a další) řadu houslových koncertů. Po návratu z Japonska začal v roce 1980 vedle sólistické činnosti působit také jako primárius Stamicova kvarteta. Od roku 1995, po odchodu ze Stamicova kvarteta, se Bohuslav Matoušek věnuje především sólistické koncertní činnosti, jeho rozsáhlý repertoár zahrnuje skladby od raného baroka až po díla současných skladatelů. V komorní hře nadále působí hlavně se svým stálým partnerem pianistou Petrem Adamcem. Je držitelem prestižní světové ceny "Cannes Midem Classic" 2001 za soubornou nahrávku díla B.Martinů pro housle a klavír.Jako jeden z mála umělců je také držitelem stříbrné medaile Nadace Bohuslava Martinů za mimořádné zásluhy o dílo tohoto skladatele. Jeho nahrávka souborného díla B.Martinů pro koncertantní housle s Českou filharmonií a světově uznávaným dirigentem Christopherem Hogwoodem (4 CD) vyšla u významné světové firmy Hyperion v Londýně.

Další info: www.bohuslavmatousek.cz


Petr Saidl studoval na Konzervatoři v Pardubicích u Stanislava Juřici a na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru u prof. Rolanda Zimmera, prof. Jürgena Rosta a prof. Moniky Rostové. Aktivně se účastnil mistrovských kurzů (G. Crosskey, J. W. Duarte, H. Käppel, C. Cotsiolis, W. Lendle). Je držitelem řady ocenění z národních a mezinárodních soutěží. V roce 1990 byl zařazen na prémiovou listinu Českého hudebního fondu.
V r. 1993 zahájil svoji pedagogickou činnost na pardubické konzervatoři, kde od r. 2007 vede kytarové oddělení. Jeho studenti obsazují čelní příčky v národních i mezinárodních kytarových soutěžích (127 cen, 53 prvních cen). Spolupracuje s hudebními nakladatelstvími, je pravidelně zván do porot kytarových soutěží, na kytarové festivaly a semináře.
Koncertuje jako sólista i člen různých komorních seskupení, nejčastěji s houslistou Bohuslavem Matouškem, violistou Milanem Řehákem, a také jako člen kytarového kvarteta "Guitar4mation", koncertoval v mnoha evropských zemích. Řada snímků vznikla ve spolupráci s Českým rozhlasem, rozhlasovou a televizní stanicí ORF. Natočil dvě sólová CD, další CD s violistou M. Řehákem a tři CD s kytarovým kvartetem "Guitar4mation".
Je ředitelem projektu "Kytara Kutná Hora", který mimo jiné zahrnuje festivaly "Kytarová noc" a "Mezinárodní kytarové bienále  Kutná Hora" nebo udělování ceny "Mladý kytarista roku".
V roce 2010 se stal členem D' Addario family.
Petr Saidl hraje na 8-strunnou kytaru z dílny Petra Matouška.

Další info např.: www.guitar4mation.com


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o.
- - -
Pro 12.-15. koncertní sezónu se stal mediálním partnerem:
Český rozhlas Hradec Králové

[ www.kph-zacler.cz 2015 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350