středa 16. března 2016
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř

Upozornění:
Koncert je ze zdravotních důvodů přeložen na:

27. dubna 2016


Lucie Silkenová
soprán

a
Ladislava Vondráčková
klavír


Program vystoupení: 

Bude upřesněn
- - -


Lucie Silkenová 
Již během studií na HAMU na sebe tato mladá pěvkyně výrazně upozornila, nejprve v divadle SeMaFor po boku Jiřího Suchého a poté v hlavních rolích oper, které studenti nastudovali pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci. S vítězstvím v mezinárodních soutěžích se jí otevřela cesta na další operní scény po celé České republice. Tou nejvýznamnější scénou je Národní divadlo v Praze, kde od roku 2010 pravidelně hostuje. I její koncertní činnost je obdivuhodná. Již rok po ukončení studií měla svůj sólový recitál na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské Jaro. V únoru 2012 byla přizvána dirigentem Jiřím Bělohlávkem k provedení role Terinky v koncertním uvedení Dvořákovy opery Jakobín s BBC Symphony Orchestra v Londýně. V březnu 2013 debutovala v jižní Americe pod vedením světově uznávaného dirigenta Osmo Vänskä, který řídil Orquestra Sinfônica do Estado de S'o Paulo a společně uvedli Glagolskou mši Leoše Janáčka. V dubnu 2014 byla jako jediná česká sólistka vybrána legendárním dirigentem Helmuthem Rillingem k provedení Beethoveny Missy solemnis se Symfonickým orchesrem FOK v pražském Obecním domě. V květnu 2014 byla přizvána fenomenálním dirigentem Ivánem Fischerem k evropskému turné s Budapest Festival Orchestra a uvedli společně koncertní verzi Dvořákovy opery Rusalka.
Narodila se v Praze. Byla členkou Kühnova dětského sboru /1989 - 1997/, absolvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením a promovala ve třídě Ivana Kusnjera na Akademii múzických umění v Praze /2010/. Své pěvecké umění dále rozvíjela na mistrovských kurzech v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku (Anatolli Goussev, Gery Grice, Rotraud Hansmann, Margreet Honig, Tom Krause, Georg Nigl, Margot Nollen, Alexander Olivier, Tomas Paul, Marta Scheffel).
Lucie získala několik významných ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích. Mezi ty nejdůležitější řadí 1. cenu na mezinárodní soutěži ve Francii "Concours International d'Encouragement Musical, Lyon 2008" (Rotary Club) a 2. cenu v kategorii opera v "Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka, Karlovy Vary 2009". V Karlových Varech zaujala zástupce tří významných divadel (Národní divadlo v Praze, Státní opera Praha a Státní divadlo Košice - Slovensko), od kterých získala speciální ocenění v podobě hostování.
Návštěvníkům operních představení se představila mimo jiné v rolích: Kleopatry (Händel: Julius Caesar), Paminy (Mozart: Kouzelná flétna), Corilly (Donizetti: Poprask v opeře), Rosiny (Rossini: Lazebník sevilský), Gildy (Verdi: Rigoletto) a Lízy (Lehár: Země úsměvů). V Národním divadle v Praze debutovala v r. 2010 a stala se jeho stálým hostem. Jejím debutem ve Státní opeře Praha byla role Gildy (Verdi: Rigoletto). Dále hostovala v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v divadle J. K. Tyla v Plzni, v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a spolupracuje s Komorní operou Praha na zahraničních turné (Japonsko, Španělsko, Francie, Německo, Švýcarsko). 
Koncertně vystupovala např. s BBC Symphony Orchestra London,  Budapest Festival Orchestra, Orquestra Sinfônica do Estado de S'o Paulo, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií B.Martinů Zlín, Filharmonií Hradec Králové, Moravskou filharmonií Olomouc a Severočeskou filharmonií Teplice. Spolupracovala s mnohými významnými dirigenty jako jsou Petr Altrichter, Jiří Bělohlávek, Iván Fischer, John Fiore, Tomáš Hanus, Robert Jindra, Jiří Kout, Ondrej Lenárd, Tomáš Netopil, Libor Pešek, Helmuth Rilling, Jac van Steen, Osmo Vänskä a Petr Vronský.
S úspěchem vystupovala na mezinárodních hudebních festivalech jako jsou MHF Pražské Jaro, Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, Janáčkův Máj Ostrava, Dvořákova Olomouc, Festival Mahler Jihlava aj. Natočila několik nahrávek se společnostmi Navona Records, ArcoDiva a Český rozhlas.
Lucie má své věrné posluchače nejen v České republice, ale získává si je postupně i v zahraničí. Pravidelně koncertuje po Evropě (Anglie, Belgie, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina). Má však za sebou i měsíční koncertní turné v Japonsku r. 2004 (Fukuoka, Hiroshima, Nagasaki, Nagoya, Matsuyama, Osaka, Tokyo) a dále měsíční koncertní turné po Brazílii r. 2013 (Brasilia, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Vitória)

Další info: www.luciesilkenova.cz


Ladislava Vondráčková
je posledním žákem ze třídy prof. Valentiny Kameníkové, u níž studovala v letech 1982-1989. Po dobu studií u ní se zúčastnila mnohých soutěží, z nichž si odvážela vždy ocenění (Concertino Praga - 2. cena, Smetanovská klavírní soutěž - 3. cena) a zvláštní ceny (Cena Společnosti B. Martinů, Zvláštní cena na Concertinu Praga za provedení skladby J. Ježka, Cena ČHF za provedení díla E. Suchoně).
Již za dob studií na konzervatoři v Praze se věnovala komorní hře a spolupráci s mladými pěvci. V roce 1991 byla na základě konkursu přijata na téže škole na místo korepetitora. Zde setrvala do roku 1998.
Pražskou AMU absolvovala v roce 1997. V tomto roce zde nastoupila na oddělení klavírní spolupráce jako odborný asistent a od roku 2008 zde působí jako docentka.
Realizovala několik nahrávek pro ČT a Český rozhlas jako sólistka i jako komorní hráč, a to především se souborem Ars rediviva, se kterým spolupracovala jako cembalistka už v dobách studií na AMU.
Spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Státní filharmonií Brno, Smíchovskou komorní filharmonií, Queens of Classic aj. Vystupovala na hudebních festivalech Mahler Jihlava, MHF Český Krumlov, Pražské jaro aj., opakovaně účinkovala na koncertech v rámci cyklů České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.
V roce 2011 natočila spolu se sólistkou SOP Praha Andreou Kalivodovou CD "CESTAMI LÁSKY" zahrnující díla z písňové tvorby A. Dvořáka, L. Janáčka, B. Martinů, O. Ostrčila, J. Kunce a P. Ebena.
V květnu 2012 vystoupila spolu s Janem Morávkem na recitálu v rámci 67. ročníku MHF Pražské jaro s díly G. F. Händela, F. Mendelssohna-Bartholdyho, G. Donizettiho aj.
Od r. 1993 působí jako zástupce ředitele, pedagog klavíru a korepetitor na základní umělecké škole Music Art.


foto: Ladislava Vondráčková - jako doprovázející pianistka pěvkyně Andrey Kalivodové,
Festival Mahler Jihlava 2011


foto: Ladislava Vondráčková - jako doprovázející pianistka pěvkyně Dity Rozumkové Brlicové,
Salmovská Literární Kavárna 2013


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o.
- - -
Pro 12.-15. koncertní sezónu se stal mediálním partnerem:
Český rozhlas Hradec Králové

[ www.kph-zacler.cz 2016 www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350