čtvrtek 16. listopadu 2017
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Michaela Rózsa Růžičková
- koloraturní soprán
a
Juraj Růžička
- klavír

Program vystoupení:

- - -

G. F. Händel - "Ombra mai fu" - Largo z opery Xerxes
 
G. F. Händel - "Rejoice greatly" - sopránová árie z oratoria Mesiáš
 
W. A. Mozart - Variace C dur "Ah, vous dirais-je maman" (výběr) - sólo klavír
 
W. A. Mozart - Exultate, jubilate - 1. část
 
Ch. Gounod - Ave Maria
 
J. Křička - Čardáš z opery Ogaři (sólo klavír)
 
J. Křička - Písně sluneční 
 
B. Smetana - "Hajej můj andílku" - árie Vendulky z opery Hubička
 
F. Chopin - Preludium č. 4 (sólo klavír)
 
G. Verdi - "Addio del passato" árie Violetty z opery La Traviata
 
J. Strauss - "Mein Herr Marquis" - árie Adely z operety Netopýr

- - -


Michaela Růžičková Rózsa je mladá slovenská dirigentka a koloraturní sopranistka. Studovala na Konzervatoři v Bratislavě dirigování pod vedením posledního žáka Václava Talicha, Zdeňka Bílka a posléze absolvovala ve stejném oboru i Akademii Múzických Umění v Praze, kde studovala pod vedením profesorů Jiřího Bělohlávka, Tomáše Koutníka, Jiřího Chvály, Lubomíra Mátla, Hynka Farkače, Leoše Svárovského, Františka Babického a dalších. Již při studiu se stala sbormistryní a dirigentkou Dětské Opery Praha, zúčastnila se mnoha festivalů v tuzemsku i zahraničí, např. Smetanova Litomyšl, Dortmund, Bayreuth. Jako zpěvačka se zejména věnuje mozartovskému a italskému bel canto repertoáru. Jako dirigentka se dnes věnuje zejména nahrávání filmové hudby (např. Tři bratři, Malá z rybárny, znělka pro 51. ročník MFF Karlovy Vary).

  

 

 


Juraj Růžička se narodil 07. 10. 1986 v Malackách v Slovenské republice. Hře na klavír se věnuje od útlého dětství, ve věku pěti let se stal žákem Klaudie Jurkovičové a pozdeji i Róberta Kohútka. Pod jejich vedením získal více ocenění, například 1. místo na Hummelově soutěži 1998 v Bratislavě, 1. místo na soutěži Jána Cikkera v Banské Bystrici 1999, 4. místo na mezinárodní klavírní soutěži v Košiciach 2001.

V roku 2001 byl přijat na Konzervatórium v Bratislave do triedy prof. Jany Nagy - Juhász. Pod její vedením získal 1. místo a titul absolutního vítěze na Soutěži slovenských konzervatorií 2006. Po maturitě byl přijat na VŠMU do třídy Prof. Idy Černeckej. V současnosti studuje třetím rokem na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Prof. Petra Toperczera.

I když jeho repertoár obsahuje skladby všech žánrových období, specializuje se zejména na skladby 20. století, premiéruje skladby mladých slovenských autorů. V listopadu 2008 se jako sólista zůčastnil slavnostního koncertu k příležitosti 100 výročí narození Eugena Suchoně.

Aktivně se věnuje i komorní hře jako člen klavírního tria Orfeus.

Je velmi ceněn též pro své mimořádné pedagogické schopnosti a empatii při práci s dětmi. Ve své práci zcela nenásilně dochází k propojení jeho vysoké umělecké profesionality a citlivého pedagogického cítění, jímž zcela nenásilně a přirozeně motivuje své žáky v zájmu o obor a dosahuje vynikajících výsledků.Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o.
manželé Bednaříkovi, Zdravé žití U tří růží
- - -


[ www.kph-zacler.cz 2017  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350