čtvrtek 8. února 2018
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Kalliopé Trio Prague

Markéta Vokáčová - housle
Jan Zemen - violoncello
Alena Grešlová - klavír

Program vystoupení:

Josef Suk (1874 - 1935):
Trio c moll op. 2 (1889 - 91)
Allegro
Andante
Vivace
- - -
Bohuslav Martinů (1890 - 1959):
Bergerettes (1939)
1. Poco allegro
2. Allegro con brio
3. Andantino
4. Allegro
5. Moderato

- - - přestávka - - -

Ernest Bloch (1880 - 1959):
Tři Nocturna (1924)
Andante
Andante quieto
Tempestoso
- - -
Dmitrij Šostakovič (1906 - 1975):
Klavírní trio c moll č. 1, op. 8 (1923)
- - -


Kalliope Trio Prague
Trio bylo založeno v roce 2011 na půdě pražské HAMU. Všichni jeho členové jsou laureáty mezinárodních
soutěží a mají za sebou řadu zkušeností sólistických i z komorních ansámblů. Od svého založení soubor spolupracuje s Guarneri triem Prague (I. Klánský, Č. Pavlík, M. Jerie), pod jehož vedením se několikrát účastnil mistrovských kurzů v Bad Saulgau v Německu. Vedle toho spolupracuje s osobnostmi jako jsou J. Panocha, L. Čepický a M. Petráš.
V r. 2014 se trio představilo českému publiku debutovým koncertem na hudebním festivalu Pražské jaro a zaznamenalo dva výrazné soutěžní úspěchy: 2. cenu na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka a 1. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů, kde rovněž získalo cenu Českého spolku pro komorní hudbu při ČF. K dalším soutěžním úspěchům patří 3. cena na mezinárodní soutěži komorní hudby J. Brahmse v polském Gdansku 2015 a v roce 2016 Laureátský titul na "Johannes Brahms chamber music competition" v rakouském Poertschachu.
V posledních dvou sezónách se trio vedle komorních koncertů věnovalo i sólové spolupráci s orchestry a to konkrétně s Karlovarským symfonickým orchestrem pod taktovkou Jana Kučery a Západočeským symfonickým
orchestrem Mariánské Lázně s dirigentem Janem Mikolášem.
Nyní jsou studenty komorní hry ve třídě prof. Ivana Klánského a prof. Leoše Čepického na pražské HAMU.

Markéta Vokáčová (narozena 1988) začala hrát na housle pod vedením Miroslava Nováka. V roce 2003 se stala studentkou Pražské konzervatoře ve třídě prof. Pavla Kudeláska. Pražskou HAMU vystudovala ve třídě prof. Leoše Čepického a studium zakončila provedením Chačaturjanova houslového koncertu s PKF - Prague Philharmonia. S úspěchem se účastnila národních i mezinárodních soutěží. Absolvovala řadu interpretačních kurzů, např. v Plzni u Stephena Shippse, v rakouském Semmeringu u Hagaie Shahama a Akademii Václava Hudečka v Luhačovicích, na které získala v roce 2012 ocenění nejlepšího účastníka a absolvovala turné po České republice. Jako sólistka spolupracovala vedle orchestru PKF také se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, komorními soubory Camerata Moravia a Virtuosi Pragenses, Komorním orchestrem Leoše Janáčka a Moravskou filharmonií Olomouc. Od roku 2009 působila v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a v roce 2014 se stala členkou orchestru České filharmonie.

Jan Zemen (narozen 1985) byl v roce 2000 přijat na pardubickou konzervatoř do violoncellové třídy Mgr. Josefa Krečmera. K největším soutěžním úspěchům patří titul absolutního vítěze na soutěžní přehlídce konzervatoří České republiky v roce 2005 a titul laureáta na mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezenu. HAMU vystudoval u prof. Miroslava Petráše, studium na Hochschule für Musik ve Švýcarském Luzernu absolvoval ve třídě prof. Marka Jerieho. Jako solista vystupoval s celou řadou tuzemských orchestrů (Severočeská filharmonieTeplice, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Karlovarský symfonický orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové). Je také sólistou a stálým členem souboru Barocco Sempre Giovane. V poslední době se však věnuje hlavně propagátorské a osvětové činnosti jako člen netradičního hudebního tělesa Prague Cello Quartet. Od roku 2013 působí jako pedagog na Konzervatoři Pardubice.

Alena Grešlová se narodila v muzikantské rodině a od dětství se setkávala zejména se symfonickou hudbou.
Pro sebe však vybrala velmi záhy klavír. Svůj vztah k barvám dalších strunných i dechových hudebních nástrojů v současnosti realizuje díky komorní hudbě a korepetici. Během studií na ZUŠ B. Jeremiáše v Českých Budějovicích, tamější Konzervatoři a později HAMU v Praze si připsala na své konto různá soutěžní ocenění (např. soutěž Panmusica ve Vídni - 1.místo, soutěž A. N. Skrjabina v Paříži - 2. místo, soutěž Beethovenův Hradec - Čestné uznání, soutěžní přehlídka Mezinárodní konzervatoře Praha - 1. místo, soutěž F. Chopina v Mariánských lázních - 3. místo). Alena je též členkou  Almi dua, dále vystupuje se sólofagotistou Národního divadla v Praze a vítězem 69. ročníku mezinárodní interpretační soutěže Pražského jara Janem Hudečkem a Václavem Petrem - koncertním mistrem violoncell České fiharmonie.
V současnosti dokončuje studia sólové hry ve třídě prof. Martina Kasíka.

Další infornace naleznete na: www.Kalliopetrio.cz
nebo na: www.facebook.com/KalliopetrioPrague


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o.
manželé Bednaříkovi, Zdravé žití U tří růží
- - -


[ www.kph-zacler.cz 2018  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350