středa 7. března 2018
v 19.00 hodin - sál ZUŠ Žacléř


Trio DuBois
Irvin Venyš - klarinet
Jan Thuri - hoboj
Martin Petrák - fagot

Program vystoupení:

- - -
W. A. Mozart:
Divertimento No. 1
I. Allegro
II. Menuetto I.
III. Adagio
IV. Menuetto II.
V. Rondo-Allegro
- - -
L. van Beethoven:
Variace na téma Lá ci darem la mano
z opery Don Giovanni
- - -
- - - přestávka - - -
- - -
J. Ibert:
Trio pour anches
I. Allegro Vivo
II. Andantino
III. Allegro Assai
IV.Andante
V. Allegro quazi Marciale
- - -
F. X. Thuri:
Elbrus
I. Moderato
II. Andante Vivace
III. Finale
IV. Večerní nálada
- - -
E. Zámečník:
Tři grotesky
I. Allegretto scherzando
II. Allegretto
III.Allegro
- - -


Trio DuBois
Tento ojedinělý ansámbl složený jak už sám název napovídá (du Bois ? fr. ze dřeva, z lesa, také Pierre Max Dubois ? francouzský skladatel) z hráčů na tři dřevěné dechové nástroje, vznikl spojením absolventů katedry dechových nástrojů Hudební fakulty múzických umění v Praze. Jeho členové jsou v současné době již pedagogy, členy České filharmonie, či studenty doktorského cyklu HAMU a patří k předním umělcům své generace, jakož i nositelům tradice české dechové školy. Své kvality dokazují jak na poli sólové, tak i komorní hry na domácích a zahraničních pódiích. Na svých koncertech, poskytují spojením svých tří výrazných individualit vitální a ve svém oboru jedinečný hudební zážitek.

Irvin Venyš je právem řazen k nejvýraznějším umělcům mladé české generace. Je absolventem Konzervatoře v Brně a AMU v Praze, absolvoval také stáž na Conservatoir Supérieur de Musique et de Danse v Paříži. Je držitelem mnoha ocenění ze světově uznávaných soutěží - Pražské Jaro, Pacem in Terris Bayreuth, EBU New Talent, Paříž, Zürich, Madeira.

Jan Thuri patří k předním mladým hobojistům současnosti. Hře na hoboj se věnuje od svých 13 let. Je absolvent Konzervatoře AMU v Praze a hudební fakulty v Utrechtu. Mezi jeho výrazné soutěžní úspěchy patří 2.cena a titul laueráta z mezinárodního hobojového klání ?Isle of Wight International Oboe Competition? ve Velké Británii, vítězství v mezinárodní hudební soutěži ve Francouzské Picardii, 2. cena ze soutěže v Paříži a vítězství EBU-UER TIJI UNESCO.

Martin Petrák je absolventem Konzervatoře a AMU v Praze, zakladatel a člen významných souborů a orchestrů (Haydn Ensemble, Venti diversi ensemble, PhilHarmonia Octet, Juventus Quintet, Česká filharmonie atd.). Vydal několik úspěšných CD, má široké spektrum zkušeností v intepretaci historické a moderní hudby.


Koncerty KPH podporuje:

Město Žacléř, Nadace Český hudební fond,
TK OBALY s.r.o. Trutnov, Antonín Krbílek, Otesánek s.r.o.
Jindřiška Matušíková, MAARA & CO s.r.o.
manželé Bednaříkovi, Zdravé žití U tří růží
- - -


[ www.kph-zacler.cz 2018  www.maara.net ]

kontakty:
p. Jiří Jirásek
info@kph-zacler.cz


adresa:
KPH - ZUŠ Žacléř
Hudební 308
542 01 Žacléř
tel.: 499 776 350